“Līdzās būt” ir atbalsta grupa cilvēkiem, kuri ilgstoši aprūpē savus tuviniekus, cilvēkiem, kuri zina, ko nozīmē, “ka tā otra cilvēka dzīve kāda brīdī var nozīmēt vairāk, nekā tevis paša dzīve, kad jārada jauns ikdienas režīms, kas pielāgots otra vajadzībām.” Grupa sniedz emocionālo, garīgo un reizēm arī praktisko atbalstu, taču tā nav terapija, kas iedziļinās iekšējos psiholoģiskajos procesos.
“Satiekoties ar cilvēkiem, kuri savā dzīvē piedzīvo līdzīgu situāciju un pārdzīvo līdzīgas sāpes, sajūtas un emocijas kā tu, tu vairs nejūties tik vientuļš, tu pārstāj savu situāciju uztvert kā unikālu, jo ieraugi, ka tu neesi viens, tu redzi, cik daudz un dažādas situācijas iespējamas.
Pieredze liecina – pēc grupu apmeklēšanas cilvēkiem ir labāka pašsajūta, parādās vairāk spēka, jo mēs atrodam sev, atbalstu, draugus, atrodam iespēju arī paniknoties, dusmoties, kaunēties, un darām to ļoti atbalstošā un drošā vidē,” stāsta Irēna Reina, viena no atbalsta grupas “Līdzās būt” vadītājām.
To apstiprina arī Indra, kura katru nedēļu divu mēnešu garumā apmeklēja HospissLV rīkoto pirmo atbalsta grupu “Līdzās būt” – cilvēkiem, kuri mājās aprūpē kādu tuvinieku: “man ir kļuvis vieglāk. Atbalsta grupā bija iespēja izrunāties par to, kas sāp, un tādejādi it kā atbrīvoties no kādas daļas smaguma, kas uzkrauts uz maniem pleciem, jo katrā tikšanas reizē to smagumu pamazām it kā nokratīju. Un – palaidu. Līdz ar to man ir atbrīvojoša sajūta. Objektīvi skatoties, manā situācijā – dēla aprūpē –, nekas nav mainījies, bet manās sajūtās gan. Mans skatījums uz dzīvi, uz notikušo ir vieglāks.” Indra jau 5,5 gadus pēc smaga nelaimes negadījuma rūpējas par savu pilngadīgo dēlu, tāpēc zina, cik svarīgi ir burtiski ar varu “izplēst” laiku sev, savai dzīvei, turpināt dzīvot arī SAVU DZĪVI, lai arī cik smaga un grūta būtu situācija. Indra zina, cik grūti atrast uzticamus palīgus, cik grūti pirmās reizes uzticēties viņiem, ka tavā prombūtnē ar mīļo cilvēku nekas slikts nenotiks, bet tas ir jādara, jādara sevis un savas veselības dēļ. Ja nebūsi pats “uzpildījies”, ja nejutīsies labi, nevarēsi būt atbalsta persona tuviniekam.
• Pirmā tikšanās reize plānota 25.septembrī, un grupa reizi nedēļā, trešdienās, satiksies līdz pat 18.decembrim;
• Grupā iespējams uzņemt līdz 10 dalībniekiem;
• Dalībnieki tiksies attālināti Zoom platformā vai Rīgā, Āgenskalnā, no plkst.19:00-21:00;
• Dalība grupā par ziedojumu 5€ apmērā;
• Lai tiktu uzņemts grupā, jāaizpilda anketa;
• Grupu vadīs divi moderatori – Irēna Reina un Aleksejs Beloglazovs;
• Ar katru potenciālo grupas dalībnieku, kas aizpildījis anketu, sazināsimies individuāli.