HOSPISS LV

Bibliotēka

Nekad nav par vēlu apgūt jaunas zināšanas vai papildināt esošās. Šeit Jūs atradīsiet audio un video materiālus, kas ir interesanti mums un var noderēt Jums.

Ieskats 2024. gada forumā “Tiesības uz cieņpilnu nāvi”

Ieskats 2023. gada forumā “Tiesības uz cieņpilnu nāvi”

Iesakām izlasīt

Vērtīga lasāmviela

Mierinājums

Autori: Elizabete Kiblere Rosa un Deivids Keslers
Redakcijas komentārs: Grāmatā autori iejūtīgi stāsta, kā pieņemt tuva cilvēka zaudējumu un soli pa solim atgriezties ikdienas dzīvē, pat ja sākotnēji tas šķiet neiespējami. Elizabete Kiblere-Rosa un Deivids Keslers sniedz dziļu ieskatu sērošanas procesā un izskaidro soļus, kas lielākoties jāveic pēc smaga zaudējuma. Grāmata personīgi uzrunā ikvienu, kam mūžībā aizgājis tuvs cilvēks, turklāt palīdz arī citiem izprast dzīves laikā pieredzētos zaudējumus un sadziedēt senas emocionālas brūces.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Aizejot

Autors: Elizabete Kiblere Rosa
Pēteris Kļava: Šī grāmata ir tikai neliels, bet vēsturiski būtisks ieskats cilvēka ierobežotās psihes un mūžības realitātes attiecībās. Grāmatā nerisinās nāves pētniecība, bet tā uzrāda mūsu neziņas radīto apjukumu un garīgo bezspēcību tās priekšā. Autores inteliģence ir paraugs tam, kā just, saprast citus, jo TAS notiks ar katru. Cik mēs spējam būt līdzjūtīgi un patiesi savu līdzcilvēku pēdējos zemes dzīves mirkļos - to rāda reāli Dzīves eksāmeni mums pašiem.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Kritiens augšup

Autors: Ričards Rors
Redakcijas komentārs: Autors palīdz izprast, ko nozīmē divi dzīves posmi un kādi uzdevumi katrā no tiem jāveic. Pusmūžu un dzīves nogali bieži saista tikai ar novecošanu, veselības problēmām un atvadām no dzīves, taču autors atklāj pretējo. Viņš dod padomus, kā uztvert un arī pārdzīvot ciešanas, neveiksmes un izaicinājumus. Skolotājs arī parāda, kā mācīties no kļūdām un laicīgās dzīves nelaimēm, lai pēc šķietamā "kritiena" jūs patiesībā būtu pacēlušies daudz augstāk.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Uz nāves sliekšņa

Autore: Ketlīna Daulinga Singa
Dr. theol. Linards Rozentāls: Autorei ir izdevies ietērpt vārdos to pieredzi, kas ļauj mums, kuriem tas vēl stāv priekšā, mācīties saredzēt nāves traģēdijā žēlastību un izaugsmi. Šīs zināšanas dod drosmi, cerības, miera un gaismas pilniem palikt kopā ar tiem, kas aiziet. Labākā grāmata, ko savā mūžā esmu lasījis par miršanu, nāvi un garīgo izaugsmi uz nāves sliekšņa.
Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Likteņa loterija

Autore: Ilze Dreifelde
Redakcijas komentārs: Šī grāmata ir reflektīvs un emocionāls autores personīgās pieredzes stāsts par to, kā 16 gadu garumā būt līdzās savam bērnam ar invaliditāti – dēlam Artūram. Jau vairāk kā 20 gadus, Ilze savu profesionālo dzīvi ir saistījusi ar psiholoģiju, tādēļ grāmatā ir daudz personīgu un profesionālu atziņu par emocionāla ievainojuma pieredzi, tā pārdzīvošanu, dažādām emociju izpausmēm, sērošanu, izdegšanu, pieredzes pabeigšanu un atvadīšanos no īpaša savas dzīves posma. Grāmatā autore dalās ne tikai ar personīgo, bet arī profesionālo pieredzi, kas gūta 17 gadu laikā strādājot gan psihologa, mākslas terapeites un supervizores privātpraksē, gan strādājot ar studentiem akadēmiskā mācību vidē.
Autora izdevums

Septiņas minūtes pēc pusnakts

Autors: Patriks Ness
Redakcijas komentārs: Briesmonis ieradās pēc pusnakts. Tā jau briesmoņi parasti dara. Bet ne jau briesmoni Konors O’Mailijs bija gaidījis. Viņš bija gaidījis vienu no saviem murgiem: to, kas viņam rādījies gandrīz katru nakti, kopš mamma uzsāka ārstniecības terapiju, to, kur ir tumsa, vējš un kliedzieni... Briesmonis tomēr ir citāds. Viņā ir kaut kas sens, kaut kas mežonīgs. Un viņš vēlas no Konora kaut ko briesmīgu. VIŅŠ VĒLAS PATIESĪBU. Apvienojoties diviem Kārnegija balvas ieguvējiem, Patriks Ness savērpj neparasti aizkustinošu stāstu par mīlestību, zaudējumu un cerību, kam pamatā ir Šivānas Doudas ideja – autores priekšlaicīgā nāve neļāva viņai šo grāmatu uzrakstīt pašai.
Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Kailā tagadne

Autors: Ričards Rors
Juris Rubenis: Pārsteigumu pilna grāmata. Autors nevairās uzdot tiešus un būtiskus jautājumus, palīdzot no jauna atklāt Kristus vēsts saturu – aicinājumu mainīties un mūsu neizsmeļamās spējas konsekventi izlocīties no pārmaiņām, izmantojot visdažādākos paņēmienus. Šis ir viens no izcilākajiem Ričarda Rora darbiem. Lasiet šo grāmatu rūpīgi un uzmanīgi! Tā ir dziļa un aizraujoša grāmata par cilvēka garīgo ceļu. Ja man būtu tāda vara, es labprāt ar neredzamu roku šo grāmatu noliktu uz daudzu cilvēku naktsgaldiņa cerībā, ka tā reiz tiktu izlasīta.
Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Tibetas dzīvo un mirušo grāmata

Autors: Sogjals Rinpoče
Radekcijas komentārs: Sogjals Rinpoče, dzimis un uzaudzis Tibetā saskaņā ar tās tradīcijām, ir saņēmis mācības no vairākiem ievērojamiem lamām. Ieguvis arī mūsdienīgu izglītību un, daudzus gadus dzīvodams un strādādams par skolotāju Rietumos, labi iepazinis Rietumu domāšanu. Šī grāmata lasītājiem ne vien sniedz teorētisku skaidrojumu par nāvi un miršanu, bet arī piedāvā praktiskus paņēmienus, kā to izprast un sagatavot sevi un citus mierīgam un piepildītam ceļam.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Apziņa viņpus dzīves. Zinātne par nāvei tuvu pieredzi

Autors Pims van Lommels
Redakcijas komentārs: Grāmatā apskatīti jautājumi: vai pastāv apziņa viņpus dzīves, ko cilvēks piedzīvo klīniskās nāves brīdī? Vairāk nekā divdesmit gadus Pims van Lommels meklējis atbildes uz šiem un citiem jautājumiem saistībā ar nāvei tuvu pieredzi. Viņa pētījumos piedalījušies vairāki tūkstoši pacientu, kas pārcietuši sirdsdarbības apstāšanos. Dzirdēts daudz stāstu par gaismu tuneļa galā, svētlaimīgu mieru vai pacelšanos virs ķermeņa operāciju zālē. Pims van Lommels sniedz zinātniskus pierādījumus tam, ka nāvei tuva pieredze ir nenoliedzams fenomens, kuru nevar skaidrot ar iztēli, psihozi, halucinācijām vai skābekļa trūkumu smadzenēs. Zinātniskā informācija un pārsteidzošie pacientu stāsti skaidri apliecina, ka apziņa spēj pastāvēt arī ārpus ķermeņa.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Emocijas. Cilvēces lielākā atkarība

Autors: Ingvars Villido
Redakcijas komentārs: Mūsdienu cilvēks ir kļuvis par emociju vergu, zaudējis būtiskās zināšanas par sevi, savu patieso būtību un to, ka viņam klātos pārvaldīt emocijas, nevis ļaut emocijām valdīt par sevi. Jebkuras cilvēka darbības motivācija ir justies emocionāli labi. Tomēr labsajūta nav noturīga, jo emocijas ir kustīga enerģija, nepastāvīga pēc būtības. Tā nu cilvēki visā pasaulē dzenas pēc nepiepildāma sapņa – nepārtrauktas labsajūtas. Visas mūsu nepatikšanas, sākot ar ģimenes strīdiem un beidzot ar sociālām un ekoloģiskām katastrofām, izraisa izpratnes trūkums un emocijas, kuras nepārtraukti aktivizējas. Emocijas ir cilvēces lielākā atkarība, arī masu manipulācijas rīks. Bet var iemācīties tās pārvaldīt. Šī grāmata piedāvā vēl nebijušu, krija jogas tradīcijā balstītu risinājumu. Sasniedzamu katram. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Aminori

Smadzenes nenoveco, tās mainās

Autors: Doidžs Normens
Radekcijas komentārs: Šī grāmata stāsta par revolucionāro atklājumu – par cilvēka smadzeņu spēju pašām sevi pārveidot –, aprakstot to zinātnieku, ārstu un pacientu pieredzi, kuri iepazinuši šo pārsteidzošo transformāciju. Iztiekot bez ķirurģiskas iejaukšanās un zālēm, viņi iemācījušies izmantot līdz šim nezināmo smadzeņu spēju mainīties. Kad autors pirmo reizi dzirdēja ziņu, ka cilvēka smadzenes varētu nebūt tik ļoti ieprogrammētas, kā uzskatīts, viņš izjuta vēlmi pašrocīgi izpētīt un izvērtēt pierādījumus. Šie pētījumi aizveda viņu tālu prom no viņa ārsta kabineta sienām.. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

Vai dzīve ir iepriekš izplānota? Kā pārvaldīt likteni un brīvo gribu

Autors Deivids R.Hamiltons
Redakcijas komentārs: Kā pārvaldīt likteni un brīvo gribu. Autors grāmatā ne vien izskaidro jaunākos zinātniskos pētījumus par laiku, hronobioloģiju, kvantu biolaukiem, epiģenētiku, dabas cikliem un daudziem citiem fenomeniem, bet arī atklāj, kā tie ietekmē mūsu ikdienu. Grāmatā sniegti lieliski padomi, kā stiprināt savu brīvo gribu, pārstāt cīnīties ar likteni un sākt pārvaldīt to. Autors sniedz padomus, kā radīt savas dzīves apstākļus un notikumus un izmantot likteņa spēkus savā labā. Grāmata sniedz ne vien pārsteidzošas zināšanas par brīvās gribas un likteņa mijiedarbību, bet arī daudzus praktiskus vingrinājumus, kas palīdzēs izvirzīt mērķus, vizualizēt un sasniegt tos. Tā palīdz saprast, kā būt noteicējiem pār savu dzīvi! Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

No prāta līdz matērijai

Autors: Dausons Čērčs
Redakcijas komentārs: Grāmatā aplūkoti pētījumi, kas soli pa solim parāda, kā tieši prāts veido materiālo formu. To pašu atklāj daudzi stāsti, ko vēstījuši cilvēki, kuri pieredzējuši dažādus gadījumus, kad prāts pārtop matērijā. Šī grāmata ikvienam lasītājam kļūs par ceļvedi, kas atklās, cik viņš var kļūt spēcīgs, ja saskaņoti organizēs savas domas un jūtas. Autors ir gādājis, lai šis darbs būtu ne tikai uztverams ar prātu, bet arī lietojams katram savā dzīvē, padarot to jaukāku. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Atveries mīlestībā

Autors: Rāmdas
Radekcijas komentārs: Grāmata “Atveries mīlestībā” ir vēstījums par cilvēka ceļu uz atbrīvošanu. Šajā izdevumā Rāmdass iepazīstina ar savu guru Maharadžī, viņa mācībām, beznosacījumu mīlestību un aicinājumu atteikties no pasaulīgajiem kārdinājumiem. “Atveries mīlestībā” ir krāšņs un niansēts Indijas garīgās dzīves tēlojums, kas pārsteidzošā veidā ļauj iepazīt senās Vēdas, dievības un kultūru, kura ir nostiprinājusi pamatus Austrumu garīgajai pasaulei. Tas ir stāsts par svētajiem un to sekotājiem, gara izaicinājumiem un pārbaudījumiem, drosmi un cilvēka ceļu cauri inkarnāciju līkločiem. Rāmdass izmanto savu pieredzi un stāsta par ceļojumiem uz Indiju, tikšanos ar guru Maharadžī, viņa paveiktajiem brīnumiem un bezgalīgo mīlestību, kas vada tālākā gara attīstībā. “Atveries mīlestībā” ir gan dziļi personīgs, gan visaptverošs vēstījums, kas atver sirdi un prātu. Tas ir stāsts par to, kā sniegt un saņemt mīlestību. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Zinātnes maldi

Autors Ruperts Šeldreiks
Redakcijas komentārs: Mūsdienu zinātne, balstoties uz apšaubāmiem pieņēmumiem, kas gadu gaitā jau kļuvuši par dogmām, maldīgi ir deklarējusi, ka pasaule ir pilnībā izskaidrojama un jau izprasta. Skumjākais, ka šīs dogmas ne tikai ierobežo zinātnes un sabiedrības intelektu un attīstību, bet ir pat bīstamas cilvēces nākotnei. Grāmatas autors R. Šeldreiks katrā nodaļā izvirza jautājumus, kuri aizraujošā, saprotamā veidā lasītājam pašam liek analizēt un pārskatīt iesīkstējušos pieņēmumus un aicina ikvienu uz atvērtu pieeju eksistences dažādo izpausmju izpratnei. Grāmatas mērķauditorija ir ikviens domājošs Latvijas cilvēks – jaunietis, students, skolēns, pensionārs, uzņēmējs, pasniedzējs, kultūras cilvēks vai vienkāršā darba darītājs. Ikviens, kurš grib sekot līdzi laikam, uzzināt jaunākās pasaules zinātnes teorijas un paradigmas. Kritiska domāšana, sava viedokļa veidošana, savu vērtību definēšana ir tas, ar ko sākt, lai ikviens cilvēks atrastu piepildījumu savā personīgajā dzīvē un lai mēs visi kopā veidotu normālu pasauli. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Cerebro Matter

Domā vesels! Apziņas dziedinošais spēks

Autors: Deivids R. Hamiltons
Redakcijas komentārs: Šajā oriģinālajā grāmatā progresīvais zinātnieks Deivids Hamiltons pēta vizualizācijas, ticības un pozitīvas domāšanas spēku un tā ietekmi uz ķermeni. Ņemot talkā savu jaunradīto kvantu lauka dziedināšanas meditāciju, ar kuras palīdzību iespējams izmainīt ķermeni atomu līmenī, autors parāda, kā ar iztēli un domāšanu jūs varat stimulēt sava ķermeņa aizsargspējas un tam piemītošo dziedinošo spēku, lai uzvarētu slimības un sāpes. Grāmata atklāj, kā, apvienojot zinātni ar ticību, varat sevi izdziedināt efektīvāk kā jebkad agrāk. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Joga autobiogrāfija

Autors: Jogananda Paramahansa
Radekcijas komentārs: Paramahansa Joganandas ievērojamais dzīvesstāsts aizved jūs neaizmirstamā jogu un svēto pasaules, zinātnes un brīnumu, nāves un augšāmcelšanās izpētē. Ar dvēseli remdējošu viedumu un aizraujošu asprātību viņš izgaismo dziļākos dzīves un Visuma noslēpumus, atverot mūsu sirdis un prātus priekam, skaistumam un neierobežotajām garīgajām iespējām, kas ir katras cilvēciskas būtnes dzīve. Šis papildinātais grāmatas izdevums ir vienīgais, kurā ietverts viss, ko viņš izvēlējies galīgajai teksta redakcijai, iekļaujot plašus materiālus, kuri pievienoti pēc 1946. gada pirmizdevuma. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Self-Realization Fellowship

Smadzenes izmaina dzīvi

Autors Daniels G. Eimens
Redakcijas komentārs: Daniels G. Eimens savā psihiatra praksē ir izstrādājis mērķtiecīgu un niansētu pieeju daudzu ikdienas dzīves psiholoģisko traucējumu ārstēšanai. Autors iepazīstina lasītājus ar pārbaudītu un individuālu metodi dažādu sarežģījumu risināšanā, izmantojot paša izveidoto “četru loku” sistēmu, kurā iekļautas bioloģiskas, psiholoģiskas, sociālas un garīgas ārstēšanas metodes. Autors pierāda, ka itin visus psiholoģiskos traucējumus un sarežģījumus iespējams ārstēt un novērst. Šī grāmata sniedz praktisku ārstniecības plānu gan tiem, kuri paši saskaras ar jebkāda veida problēmām, gan tiem, kuri vēlas palīdzēt saviem tuvākajiem sasniegt pilnu personības potenciālu. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Prāts pārspēj medicīnu

Autors: Lisa Rankina
Redakcijas komentārs: Grāmatā tiek apskatōitas tēmas, kas notiek ar ķermeni, kad prāts ir vesels un, kāpēc mēs saslimstam, kad prāts nav vesels? Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Hologrāfiskais Visums

Autors: Maikls Talbots
Radekcijas komentārs: Priekšnojautas un sapņi, kas brīdina par gaidāmo nelaimi. Kas patiesibā notiek ar cilvēku sapņa laikā? Telepātija — spēja sazināties no attāluma. Vai iespējams ietekmēt loterijas rezultātu ar prāta palidzibu? Psihokinēze — spēja pārvietot ķermeņus ar prāta spēku. Kristus brūču — stigmu — veidošanās ticīgajiem. Slimību diagnostika pēc auras. Brinumainas izārstēšanās — ļaundabīgie audzēji pazūd kā sniega pikas uz karstas plīts. No kurienes rodas dziednieku un pareģu spējas? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem cenšas atbildēt šī grāmata. Bet varbūt visintriģējošākais ir tas, ka neparastas spējas, iespējams, slēpjas katrā no mums.Jaunajiem datiem ir tik tālejoša vērtiba, ka tie var izdarīt revolūciju mūsu izpratnē par cilvēka psihi, psihopatoloģiju un tās terapijas procesu. Daži novērojumi sniedzas pāri psiholoģijas un psihiatrijas robežām un rada nopietnus izaicinājumus pašreizējai Rietumu zinātnes Ņūtona-Dekarta paradigmai. Tie var dramatiski mainit mūsu iztēli jautājumos par cilvēka dabu, vēsturi un kultūru, kā arī par realitāti (vispār). Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Kvantu radošums

Autors Amits Gosvami
Redakcijas komentārs: Kopš seniem laikiem gan izcili domātāji, gan gluži nemācīti cilvēki ir tiekušies atminēt radošuma mīklu. Uzdoti daudzi dažādi jautājumi, atrastas daudzas dažādas atbildes. Tās saistītas ar misticismu vai teoloģiju, materiālismu vai ideālismu, vai citām jomām, nozarēm, virzieniem. Grāmatā “Kvantu radošums” Amits Gosvami pievērsies radošuma dziļākajai būtībai, izcelsmei un izpausmēm. Savā pētnieciskajā pieredzē daudz pūļu veltījis kvantu paradoksu izpratnei, zinātnieks nonācis pie atziņas, ka tie atrisināmi, balstoties uz ideju, ka esības pamats ir apziņa, ne matērija. Apziņa ir bezgalīga, mūžīga un vienota. Šāds skatījums radošo procesu parāda jaunā gaismā. Atsevišķa indivīda vietā būtiskākas ir kolektīvās zināšanas, kurās apvienota pagātne, tagadne un nākotne, līdz ar to radošuma pirmsākums un krājums ir bezgalīgi. Kas ir radošums? Vai ikviens var būt radošs? Kādi ir radošuma veidi? Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, autors pakāpeniski atklāj, kā prāts pavisam jaunā veidā spēj sasniegt radošumu. Apvienojot radīšanas mākslu un zinātnes objektivitāti, grāmata pievērš lasītāju jaunai domāšanai un parāda, kā izmantot savas spējas, lai dzīvotu radošāk. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Būt mirstīgam

Autors: Atulla Gavande
Didzis Daniels Kukainis: Šī grāmata stāsta par mirstīguma pieredzi mūsdienās - par to, kā jūtas būtnes, kas noveco un mirst, kā medicīna ir vai nav mainījusi šo pieredzi un kā priekšstati par to, kā uztvert mūsu dzīves galīgumu, ir sagrozījuši realitāti. [..] Es ticu, ka, atbīdot noslēpumainības plīvuru un raugoties no tuva attāluma, cilvēks var rast skaidrību tajā, kas viņam šķiet ārkārtīgi mulsinošs, savāds vai biedējošs. Bailes no slimības un vecuma ir ne tikai bailes no zaudējumiem, kas būs jāpārcieš, bet arī bailes no izolācijas. Apzinoties, ka dzīve ir tuvu noslēgumam, cilvēki neprasa daudz. Viņi netiecas pēc lielākas mantas. Viņi netiecas pēc lielākas varas. Viņi tikai lūdz atļauju, ciktāl tas iespējams, turpināt iezīmēt savu dzīvesstāstu šajā pasaulē - izdarīt izvēli un uzturēt sakarus ar citiem saskaņā ar savām personiskajām prioritātēm. Mūsdienu sabiedrībās mēs esam paraduši uzskatīt, ka nevarīgums un atkarība izslēdz šāda veida autonomiju.
Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

Piecas lietas, ko cilvēki visbiežāk nožēlo pirms nāves

Autore: Bronija Vēra
Redakcijas komentārs: Daudzus gadus darījusi darbu, kas nesniedza gandarījumu, Bronija Vēra sāka strādāt paliatīvajā aprūpē. Esot kopā ar cilvēkiem, kas šai pasaulē vadīja pēdējās dienas, Bronija guva daudzas būtiskas un dzīvi apliecinošas atziņas. Gūtās mācības pārveidoja Bronijas dzīvi. Viņa saprata - ikvienam ir iespēja dzīvot tā, lai varētu aiziet mūžībā ar mierīgu sirdi, nenožēlojot dzīves laikā izdarīto vai neizdarīto. Lai dalītos šajās atziņās ar citiem, viņa izveidoja emuāru Inspiration and Chai, kurā rakstīja par to, ko cilvēki visbiežāk nožēlo pirms nāves. Šie ieraksti kļuva negaidīti populāri: gada laikā tika reģistrēti vairāk nekā trīs miljoni skatījumu. Atsaucība bija tik liela, ka Bronija Vēra apkopoja šīs atziņas grāmatā Piecas lietas, ko cilvēki visbiežāk nožēlo pirms nāves. Izlasiet šo gudro, gaišo un aizkustinošo grāmatu un uzziniet, kā dzīvot tā, lai aizejot nekas nebūtu jānožēlo!
Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Superspēju potenciāls

Autore: Džo Dispenza
Redakcijas komentārs: Autors soli pa solim sniedz zināšanas un pamācības, kā atmodināt prāta patiesās iespējas, lai ietekmētu un mainītu veselību, labklājību, attiecības un citas materiālās pasaules izpausmes. Lasītājiem tiek atklātas dažādas meditācijas un ikdienas prakses, kas palīdzēs veicināt radošās enerģijas plūsmu un panākt koherentu prāta stāvokli, lai apzināti izmainītu smadzeņu ķīmiju un gūtu dziļas transcendentālas pieredzes. Izmantojot autora izstrādātās metodes, lasītāji iemācīsies rūpēties par veselību vai atgūt to, panākt labklājību un veidot mierpilnas un patiesas attiecības ne vien ar sevi, bet arī līdzcilvēkiem. Džo Dispenzas programma aicina paspert soli tālāk par sataustāmo un saredzamo fizisko realitāti un izmantot kvantu lauka nebeidzamās iespējas. Autors grāmatā sniedz daudz praktisku pamācību: • kā noņemt noslēpumainības plīvuru no ķermeņa septiņiem enerģijas centriem un izmantot tos līdzsvara un veselības gūšanai; • kā atbrīvoties no pagātnes ietekmes, pārprogrammējot savu ķermeni un prātu; • kā veidot savu realitāti, mērķtiecīgi virzot enerģiju; • kā skatīt pasauli piecās dimensijās, aizstājot novecojušo trīs dimensiju modeli; • kā iepazīt un izmantot daudzas organisma sistēmas un ķermeņa orgānus, tostarp epifīzi, lai dziļāk iepazītu realitāti un noskaidrotu savu spēju potenciālu. Grāmatu izlasīt iesaka dr. P. Kļava.
Izdevniecība: Lietusdārzs

Iesakām izlasīt (grāmatas bērniem)

Proti svilpot, Juhanna?

Autori: Starks Ulfs un Hēglunda Anna
Redakcijas komentārs: Berram ir septiņi gadi un nav neviena vectēva. Viņa draugam gan tāds ir – viņš aicina zēnu ciemos, ņem līdzi makšķerēt un reizēm iedod piecas kronas. Berram šķiet, ka vectēvs ir ļoti nepieciešams, un draugs iesaka sev kādu sameklēt veco ļaužu aprūpes namā. Ulfa Starka grāmata stāsta par lieliskām lietām, ko puikas var darīt kopā ar vecu vīru: taisīt pūķi, skūt bārdu, slepus kāpt kaimiņa ķiršu kokā, svinēt dzimšanas dienu parkā, iemācīties svilpot… Tikai šīm sirsnīgajām attiecībām diemžēl ir atvēlēts maz laika, un mazajam Berram, kas solījis vectēvam nosvilpot viņa mīļāko dziesmiņu par Juhannu, nākas to izdarīt kapličā. Stāsts “Proti svilpot, Juhanna?” ir notikumiem bagāts, asprātīgs un emocionāli ļoti ietilpīgs, taču nav garš. Grāmatas apjoms un valoda ļauj bērnam samērā viegli tikt ar to galā, taču dod daudz vielas pārdomām.
Izdevniecība: Liels un mazs

Bēguļi

Autore: Ulfa Starka
Redakcijas komentārs: Stāsts ļauj vēlreiz tuvoties tai šēru salai, kas daudziem lasītājiem jau pazīstama no stāsta „Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es”, ko “Liels un mazs” izdeva 2011. gadā. Tur atrodas vectēva māja, kurā mazdēls pavadījis daudzas jaukas vasaras brīvdienas, tāpat kā rakstnieks savā bērnībā. Bet māja uz klints tagad stāv tukša, jo vecmāmiņa ir mirusi, bet vectēvs nonācis slimnīcā. Viena burciņa vecmāmiņas brūkleņzaptes vēl gaida viņu mājas pagrabā, un tikai mazdēls spēj vecajam, skarbajam vīram palīdzēt gan beidzamo reizi pabūt savā īstajā dzīvē, gan sagatavoties atkal satikt vecmāmiņu un atrast īstos vārdus savai mīlestībai. Zēnam ir grūti slēpt pārdrošo bēgšanu no slimnīcas, melot vecākiem, atbildēt uz jautājumu, vai cilvēks pēc nāves tiešām nonāk debesīs, tomēr viņam izdodas darīt gaišu vectēva dzīves noslēgumu. Sāpīgā slimību, vecuma un aiziešanas tēma, kurā gaismu ienes cilvēku savstarpējā mīlestība, ir ļoti aktuāla saspringtajā mūsdienu situācijā, kurā par šiem jautājumiem jādomā gan pieaugušajiem, gan bērniem. Ulfs Starks par to prot runāt ģeniāli vienkāršā, bet precīzā veidā un uzticību raisošā intonācijā. Kritika Ulfa Starka darbus salīdzinājusi ar Čārlija Čaplina filmām: autors izmanto smieklus, lai stāstītu par ciešanām, un ļauj izjust patiesa prieka brīžus. Kitijas Krauzeres ilustrācijas notvērušas teksta smeldzīgo neviennozīmīgumu. Grāmata kopā ar Krauzeres sirsnīgajām un intensīvajām ilustrācijām ir emocionāli daudzslāņaina – vienlaikus skaista, jautra un ļoti smeldzīga.
Izdevniecība: Liels un mazs

Kā vecmamma vislaik samazinājās

Autors: Mihaels de Koks un Kristīne Ārstena
Redakcijas komentārs: Šī grāmata ir slavas dziesma mīlestībai starp diviem cilvēkiem. Starp mazmeitu un vecmāmiņu. Starp vecmāmiņu un vectētiņu. Un vēl starp citiem... "Agrāk vecmamma bija liela. Lielāka nekā slota ar kātu, bet mazāka nekā kāpnes, kas dārzā atslietas pret bumbieri. Taču tik lielu vecmammu nekad nebiju redzējusi. Tāpēc ka, jo vecāka viņa kļuva, jo mazāka. Varbūt tas šķiet kas īpašs, taču vecmammu samazināšanās ir pavisam normāla."
Izdevniecība: Pētergailis

Aizejot

Autors: Andruss Kivirehks
Redakcijas komentārs: Populārā igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmata “Tilda un putekļu eņģelis” ir aizkustinošs un dziļš stāsts par bērnu, kas zaudējis tēvu, par atmiņu un fantāziju, par cilvēku attiecībām, mūsdienu tehnoloģisko pasauli un vērtībām, kuras mums jācenšas saglabāt. Tā ir grāmata visai ģimenei, kurā katrs atradīs kaut ko sev tuvu.
Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Es esmu nāve

Autores: Elīsabete Hellanne Lāšena un Marine Šneidere
Redakcijas komentārs: Grāmata vizuāli izteiksmīgā, poētiskā veidā pieskaras tēmām, kuras ne tik bieži mēdzam pārrunāt. Tajā sastopam nāvi laipnas, atsaucīgas būtnes veidolā. Viņas misija ir rūpēties par ikvienu, kam drīzumā jāmirst, - gan sīkiem kukaiņiem, gan milzīgu ziloni, gan cilvēkbērniem, gan sirmgalvjiem. Bez nāves pasaule nevarētu pastāvēt, jo nebūtu vietas jaunai dzīvībai. Nāve ir neatņemama dzīves daļa. Bez tās mēs nebūtu mēs un nevarētu justies laimīgi.
Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

Es esmu dzīve

Autores: Elīsabete Hellanne Lāšena un Marine Šneidere
Redakcijas komentārs: Grāmata vizuāli izteiksmīgā, poētiskā veidā pieskaras tēmām, kuras ne tik bieži mēdzam pārrunāt. Tā iepazīstina ar dzīvi – laipnu un jauku būtni, kura pasaulei un visām dzīvajām radībām liek kustēties un darboties, dāvā cilvēkiem cerību un spēku izturēt visas grūtības un nelaimes – galu galā bez tām dzīve nemaz nebūtu dzīve. Šī grāmata ir himna dzīvībai un mūsu apdzīvotajai zemei. Spilgtie vizuālie tēli un poētiskais teksts atklāj visas dzīves un nāves izpausmes, stāsta par esību šajā pasaulē, dzīvo radību un cilvēku kopību.
Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

Brāļi Lauvassirdis

Autore: Astrīda Lingrēna
Redakcijas komentārs: Stāsts par diviem brāļiem, no kuriem viens mirst, bet abi viņi ir sarunājuši satikties izsapņotajā Nangijālā, kurā viss ir iespējams.
Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Mans vectēvs bija ķiršu koks

Autore: Naneti Andžela
Redakcijas komentārs: Pilsētas zēnam Tonīno ir četri vecvecāki - vieni dzīvo kaimiņos, un tiem vairāk rūp suns, nevis mazdēls, savukārt mammas vecāki dzīvo laukos. Vectētiņš Otaviāno un vecāmamma Teodolinda ir sirsnīgi ļaudis, viņu māja un dārzs ir Tonīno laimes zeme, tur var kāpt lielajā ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Kad pilsētas priekšnieki grib dārzu atņemt un ķirsi nozāģēt, lai būvētu jaunu ceļu, zēns apņemas to nepieļaut.
Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

Iesakām noskatīties

Par mums raksta!

Izlasi “Latvijas Avīzes” rakstu par mūsu vadītāju Ilzi Neimani-Nešporu, kura pieteikta “Latvijas Lepnumam 2020”

Ieskats brīvprātīgo apmācībā

Iesakām noklausīties

lv

Hospiss LV

REĢ. NR. 40008291781

AS SWEDBANK
HABALV22
LV45HABA0551047755702

AS SEB BANKA
UNLALV2X
LV12UNLA0055001828236 

SIA “Hospiss Māja” aicina savā komandā paliatīvā aprūpē esošu cilvēku aprūpētājus/as. Darbs pie klienta mājās Rīgā un Pierīgā.

Katrs aprūpētājs strādā ar vienu klientu, darba dienās  8 stundas.

Darba pienākumi:
– nodrošināt kvalitatīvu klienta aprūpi, darbojoties starpdisciplinārā komandā;
– veikt klienta personīgās higiēnas nodrošināšanu un ēdināšanu;
– rūpēties par klienta labsajūtu un saturīgu laika pavadīšanu;
– sadarboties ar klienta tuviniekiem;
– dokumentēt veiktās darbības;
– regulāri sekot līdzi klienta veselības stāvoklim, ziņot par izmaiņām.

Galvenās prasības:
– izpratne par paliatīvo un hospisa aprūpi;
– vēlme ar savu darbu palīdzēt cilvēkiem, empātija un sirsnība;
– atbildības sajūta, godīgums, spēja pieņemt lēmumus un adekvāti rīkoties kritiskās situācijās;
– latviešu valodas zināšanas;
– krievu valodas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību;
– sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.

Mēs piedāvājam:
– apmācības pirms darba uzsākšanas;
– atalgojumu 1089 EUR (bruto);
– sabiedriskā transporta izdevumu kompensēšanu;
– veselības apdrošināšanu (pēc pārbaudes laika);
– darbu starpdisciplinārā komandā;
– regulāras apmācības un supervīzijas.

CV un motivācijas vēstuli ar norādi “Aprūpētājs” lūdzam sūtīt uz  e-pastu [email protected].
Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases ietvaros.

Sazināsimies ar kandidātiem, kurus aicināsim uz darba pārrunām.

PRIVĀTUMA POLITIKA

Šajā privātuma politikā, turpmāk tekstā – Politika, ir aprakstīs kā un kādus personas datus nodibinājums HOSPISS LV (turpmāk – Nodibinājums) apstrādā mājaslapā hospiss.lv.

Šī Politika ir piemērojama:

 • gan gadījumos, kad Nodibinājums saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (turpmāk – Regula), ir uzskatāms par Pārzini;
 • gan gadījumos, kad Nodibinājums saskaņā ar Regulu ir uzskatāms par Apstrādātāju;
 • gan gadījumos, kad Nodibinājums saskaņā ar regulu ir uzskatāms par Trešo personu.
 • ja fiziska persona ar savu pienesumu (naudas ziedojumu, pārtikas ziedojumu, dažādu ierīču, tehnikas vai priekšmetu ziedojumu, ar savu brīvprātīgo darbu) vai ir citā veidā saistīts ar Nodibinājuma veikto darbu;
 • Ja fiziska persona saņem jebkāda veida atbalstu no Nodibinājuma;
 • ja Nodibinājums apstrādā fiziku personu datus, pamatojoties uz tiesiskajiem pamatiem, kas minēti Regulā.
 1. DEFINĪCIJAS

Apstrāde ir jebkura ar personas datiem vai personas datu kopumiem veikta darbība vai darbību kopums, ko veic ar vai bez automatizētiem līdzekļiem, piemēram, vākšana, reģistrācija, organizēšana, strukturēšana, glabāšana, pielāgošana vai pārveidošana, atgūšana, aplūkošana, izmantošana, izpaušana, nosūtot, izplatot vai citādi darot tos pieejamus, saskaņošana vai kombinēšana, ierobežošana, dzēšana vai iznīcināšana.

Personas dati ir jebkura informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisku personu (“datu subjekts”); identificējama fiziska persona ir tāda, kuru var tieši vai netieši identificēt, jo īpaši atsaucoties uz identifikatoru, piemēram, minētās personas vārdu, uzvārdu, identifikācijas numuru, atrašanās vietas datiem, tiešsaistes identifikatoru vai vienu vai vairākiem minētajai fiziskajai personai raksturīgiem fiziskās, fizioloģiskās, ģenētiskās, garīgās, ekonomiskās, kultūras vai sociālās identitātes faktoriem.

Pārzinis ir fiziska vai juridiska persona, publiska iestāde, aģentūra vai cita struktūra, kas viena pati vai kopīgi ar citām nosaka personas datu apstrādes nolūkus un līdzekļus.

Apstrādātājs ir fiziska vai juridiska persona, publiska iestāde, aģentūra vai cita struktūra, kura pārziņa vārdā apstrādā personas datus.

Trešā persona ir fiziska vai juridiska persona, publiska iestāde, aģentūra vai struktūra, kura nav datu subjekts, pārzinis, apstrādātājs un personas, kuras pārziņa vai apstrādātāja tiešā pakļautībā ir pilnvarotas apstrādāt personas datus.

Datu subjekts ir jebkura fiziska persona, kura  atbalsta Nodibinājumu vai saņemt atbalstu no nodibinājuma.

 1. PIEMĒROJAMIE TIESĪBU AKTI

2.1. Eiropas Parlamenta un padomes Regula Nr.2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (2016. gada 27.aprīlis);

2.2. Biedrību un nodibinājumu likums;

2.3. Sabiedriskā labuma organizāciju likums;

2.4. Nodokļus un grāmatvedības kārtošanu regulējošie normatīvie akti un citi dokumenti.

 1. VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI

3.1. Šajā Politikā tiek sniegta vispārējā informācija par to kā Nodibinājums veic personas datu apstrādi. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi tiek sniegta fiziskām personām ikdienas darbā, iekšējos dokumentos un atbildot uz datu subjektu rakstveida pieprasījumiem.

3.2. Nodibinājums piemērojamo normatīvo aktu ietvaros nodrošina personas datu konfidencialitāti un ir īstenojusi atbilstošus tehniskos un organizatoriskos pasākumus personas datu pasargāšanai no nesankcionētas piekļuves, pretlikumīgas apstrādes vai izpaušanas, nejaušas pazaudēšanas, izmainīšanas vai iznīcināšanas.

3.3. Gadījumos, kad Nodibinājums, esot Pārzinis, izmanto apstrādātājus (piemēram, uzņēmuma, kas sniedz grāmatvedības pakalpojumus palīdzību), Nodibinājums veic nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu, ka šādi personas datu apstrādātāji personas datu apstrādi veic saskaņā ar Nodibinājuma norādēm un atbilstoši piemērojamajiem normatīvajiem tiesību aktiem un pieprasa atbilstošu drošības pasākumu veikšanu.

3.4. Ja Nodibinājums atjauninās šo Politiku, Politikas aktuālā redakcija, tiks publicēta Nodibinājuma mājas lapā hospiss.lv. Šīs politikas vēsturiskās redakcijas būs pieejamas pie Nodibinājuma vadības. Katras fiziskas personas pienākums ir sekot līdzi Nodibinājuma veiktajām izmaiņām.

3.5. Lai sniegtu Sabiedrībai pilnvērtīgāku priekšstatu par Nodibinājuma veiktajām aktivitātēm, Nodibinājums apstrādā arī no veikto aktivitāšu laikā apkopotus datus.

3.6. Brīdī, kad datu subjekts apmeklē Nodibinājuma mājas lapu, var tikt veikta viņa datu (IP adrese) apstrāde. Spiežot uz Facebook, Instagram vai citām saitēm, to nospiešanas brīdī datu subjekta datu apstrādi uzsāk attiecīgās mājas lapas uzturētāji, piemēram, Facebook vai Instagram, un piekļūs datu subjekta datiem, atbilstoši saviem noteikumiem, ar kuriem rekomendējam iepazīties attiecīgā pakalpojuma sniedzēja mājas lapā.

3.7. Nodibinājums neveic personas datu profilēšanu.

 1. IESPĒJAMO APSTRĀDĀJAMO PERSONAS DATU KATEGORIJAS UN PIEMĒRI

Nr.

Datu kategorija

Datu veidi piemēri

Daži datu apstrādes piemēri

1.

Personas identifikācijas dati

Vārds, uzvārds, personas kods

Jūs, Jūsu tuvinieki sazinās ar Nodibinājumu ar mērķi saņemt atbalstu vai sniedzat Nodibinājuma finansiālu vai kāda cita veida atbalstu, Jūs esat pieteicies mūsu Draugu klubā vai kādā citā mūsu projektā / akcijā

2.

Personas kontaktinformācija

Mājas adrese, telefona numurs, e-pasta adrese

Jūs piesakāties palīdzēt Nodibinājumam vai Jūs lūdziet palīdzību Nodibinājumam, atstājot savu kontakta informāciju

3.

Veikto aktivitāšu dati

 

To veids, apraksts, sākuma un beigu termiņš

Jūs piedalāties Nodibinājuma aktivitātēs, vai saņemt atbalstu

4.

Fotogrāfijas / video materiāli

Personas digitālais attēls, balss ieraksts

Jūs piedalāties Nodibinājuma aktivitātēs, vai saņemt atbalstu, tas tiek fiksēts ar foto vai video palīdzību

5.

Komunikācijas dati

Ienākošā/izejošā saziņa, telefona zvani, korespondence, saturs

Jūs komunicējat ar Nodibinājumu

6.

Norēķinu dati

 

Norēķinu sistēmas konta numurs, bankas konta numurs, datums, summa, apmaksas datums, maksājuma mērķis

Jūs sniedzat Nodibinājumam finansiālu atbalstu

7.

Veiktās sociālajos tīklos

Fotogrāfijas, komentāri

Jūs komentējat Nodibinājuma darbību sociālais tīklos

8.

Interneta mājas lapā veiktās darbības

IP adrese, informācija par mājas lapā veiktajām darbībām

Jūs apmeklējat mājas lapu

9.

Veselības dati

Informācija par funkcionālajiem traucējumiem, to smaguma pakāpi, izņēmuma gadījumos diagnoze, nepieciešamā ārstēšana

Jūs esat lūdzis palīdzību, speciālisti to izanalizē, pirms sniedz Jums atbalstu, atbalsta sniegšanas gaitā

10.

Pilnvaroto personu, likumisko pārstāvju dati

Vārds, uzvārds, personas kods, pārstāvības pamats, kontakta informācija

Jūs sadarbībā ar Nodibinājumu pārstāv kāda cita persona

11.

Brīvprātīgo dati

Vārds, uzvārds, kontakta informācija

Informācija, kas nepieciešama Nodibinājumam, lai nodrošinātu nepieciešamo pakalpojumu caurredzamību

12.

Ziedotāju dati

Vārds, uzvārds, personas kods, konta Nr. ziedotā summa

Jūs ziedojat naudas līdzekļus mūsu projektiem

13.

Nodibinājuma darbinieku dati

Vārds, uzvārds, personas kods, adrese, konta Nr., telefona Nr. u.c.

Informācija, kas nepieciešama darba devējam, lai nodrošinātu likumā noteiktās prasības attiecībā uz Jūsu kā darbinieka datu apstrādi

14.

Citi dati

Citi dati

Jūs veicat citas ar Nodibinājuma darbību saistītas darbības

 1. DATU APSTRĀDES TIESISKAIS PAMATS

5.1. Nodibinājuma leģitīmās intereses – atbilst Nodibinājuma darbības mērķiem. Nodibinājumam ir tiesības apstrādāt personas datus tādā apjomā, kādā tas ir objektīvi nepieciešams un pietiekams, lai realizētu tos mērķis, kuru dēļ Nodibinājums ir dibināts.

5.2. Juridisko pienākumu izpilde – Nodibinājums ir tiesīgs apstrādāt personas datus, lai izpildītu normatīvo aktu prasības, kā arī sniegtu atbildes uz valsts un pašvaldības likumīgiem pieprasījumiem, sniegtu informāciju par saņemtajiem ziedojumiem, to izlietojumu.

5.3. Datu subjekta piekrišana – Datu subjekts dod piekrišanu personas datu vākšanai un apstrādei noteiktiem mērķiem. Datu subjekta piekrišana ir viņa brīva griba un patstāvīgs lēmums, kas var tikt sniegts jebkurā brīdī, tādējādi atļaujot Nodibinājumam apstrādāt personas datus noteiktajiem nolūkiem. Datu subjekta piekrišana ir tam saistoša, ja tā tiek rakstiski, tajā skaitā epastā, vai ar konkludentām darbībām, piemēram, fotografējoties kopā ar Nodibinājuma pārstāvjiem atbalsta saņemšanas brīdī vai iesūtot Nodibinājumam savu fotogrāfiju. Datu subjektam ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu, iepriekš sniegto piekrišanu, izmantojot norādītos saziņas kanālus ar Nodibinājumu. Pieteiktās izmaiņas stāsies spēkā trīs darba dienu laikā. Piekrišanas atsaukums neietekmē apstrādes likumību, kas pamatojas uz piekrišanu pirms atsaukuma.

5.4. Vitālu interešu aizsardzība – Nodibinājums ir tiesīgs apstrādāt personas datus, lai aizsargātu fiziskas personas vitālās intereses, piem., ja apstrāde ir vajadzīga humanitāros nolūkos, dabas stihiju un cilvēka izraisītu, it īpaši, epidēmiju un to izplatīšanās monitoringam vai ārkārtas humanitārajās situācijās (terora akti, kibernoziegumi, tehnogēnās katastrofu situācijas un tml.).

5.5. Oficiālo pilnvaru izpilde vai sabiedrības intereses – Nodibinājums ir tiesīgs apstrādāt datus, lai izpildītu uzdevumu, ko veic sabiedrības interesēs vai īstenojot Nodibinājuma likumīgi piešķirtās oficiālās pilnvaras. Šādos gadījumos pamats personas datu apstrādei ir iekļauts normatīvajos aktos.

5.6.  Līguma noslēgšana un izpilde – lai Nodibinājums varētu noslēgt un izpildīt līgumu ar jebkuru sadarbības partneri, Nodibinājumam ir jāapkopo un jāapstrādā noteikti personas dati, kas tiek savākti pirms līguma noslēgšanas ar Nodibinājumu vai jau noslēgtā līguma laikā.

 1. DATU APSTRĀDES NOLŪKI

Nodibinājuma datu apstrādes nolūki sakrīt ar tā dibināšanas mērķiem, kas ir sekojoši:

6.1. veidot un veicināt Latvijas sabiedrībā uz cilvēka izvēles iespējām balstītu cieņpilnu un bezaizspriedumu izpratni par hospisa pakalpojumiem gan iedzīvotāju, gan valsts un pašvaldību darbinieku, veselības aprūpes un labklājības nozares speciālistu vidū, tādējādi palielinot indivīdu spējas aktīvi piedalīties savas un ģimenes locekļu veselības saglabāšanā, uzlabošanā un veicināšanā;

6.2. brīvprātīgo kustības veidošana, popularizēšana un jēgpilnas palīdzības prestiža celšana Latvijas iedzīvotāju vidū attiecībā uz palīdzību paliatīvās aprūpes un hospisa pakalpojumu saņēmējiem, t.sk. mantas, finanšu līdzekļu, laika un zināšanu ziedošana, nesaņemot par to atlīdzību;

6.3. atbalstīt jaunu paliatīvās un hospisa aprūpes pakalpojumu sniedzēju veidošanos, kā arī to darbinieku, ārstniecības un sociālās palīdzības speciālistu izglītošanu paliatīvās un hospisu aprūpes jautājumos, kas paredzētu sistematizētu zināšanu un prasmju apguves procesa nodrošināšanu, papildus valstī noteiktajai izglītības sistēmai;

6.4. apzināt Latvijas iedzīvotājus, kas atrodas pansionātos, slimnīcās, kā arī citās aprūpes iestādēs un kam ir nepieciešama paliatīvā vai hospisa aprūpe, lai veicinātu to veselību, uzlabojot kopējo sabiedrības fizisko, garīgo un sociālo labklājību;

6.5. veikt dažādu aktivitāšu kopumu ar mērķi Latvijā izveidot jaunu hospisu un/vai paliatīvās aprūpes centru (-us);

6.6. sniegt jebkāda veida atbalstu tiek, kam tas nepieciešams;

6.7. sniegt dažādus sociālos pakalpojumus.

Nodibinājums ir tiesīgs apstrādāt datus iepriekš minētajiem nolūkiem, kā arī citiem nolūkiem, nodrošinot iespēju datu subjektam atteikties no datu apstrādes, ja vien šo atteikšanos neierobežot kādi normatīvie akti.

 1. DATU SUBJEKTA TIESĪBAS

Datu subjektam ir tiesības attiecībā uz savu datu apstrādi, kas saskaņā ar piemērojamiem normatīvajiem aktiem ir klasificēti kā personas dati. Šīs tiesības kopumā ir šādas:

7.1. Saņemt informāciju par savu datu apstrādi, atbilstoši Regulas prasībām;

7.2. Pieprasīt savu personas datu labošanu, ja tie ir neatbilstoši, nepilnīgi vai nepareizi;

7.3. Iebilst savu personas datu apstrādei, ja apstrāde ir balstīta uz leģitīmajām interesēm;

7.4. Prasīt savu personas datu dzēšanu, piemēram, ja personas dati tiek apstrādāti, pamatojoties uz piekrišanu un datu subjekts ir atsaucis savu piekrišanu. Šīs tiesības nav spēkā, ja personas dati, kuru dzēšana tiek pieprasīta, tiek apstrādāti, arī pamatojoties uz citu tiesisku pamatu, piemēram, līgumu vai no attiecīgiem normatīvajiem aktiem izrietošajiem pienākumiem, vai to saglabāšanu nosaka spēkā esošo normatīvo aktu prasības;

7.5. Ierobežot savu personas datu apstrādi saskaņā ar piemērojamajiem normatīvajiem aktiem, piemēram, laikā, kad Nodibinājums izvērtē, vai datu subjektam ir tiesības uz savu datu dzēšanu;

7.6. Saņemt informāciju, vai Nodibinājums apstrādā datu subjekta personas datus un, ja apstrādā, tad arī piekļūt tiem;

7.7. Saņemt savus personas datus, ko datu subjekts ir sniedzis Nodibinājumam un kas tiek apstrādāti uz piekrišanas un līguma izpildes pamata rakstiskā formā, vai kādā no biežāk izmantotajiem elektroniskajiem formātiem un, ja iespējams, nodot šādus datus citam Nodibinājumam (datu pārnesamība);

7.8. Atsaukt savu piekrišanu savu personas datu apstrādei;

7.9. Netikt pakļautam pilnībā automatizētai lēmumu pieņemšanai, tai skaitā profilēšanai;

7.10. Iesniegt sūdzības par personas datu izmantošanu Datu valsts inspekcijai (www.dvi.gov.lv), ja Datu subjekts uzskata, ka viņa personas datu apstrāde pārkāpj viņa tiesības un intereses saskaņā ar piemērojamajiem normatīvajiem aktiem;

7.11. Nodibinājumam ir pienākums 30 dienu laikā no datu subjekta pieprasījuma saņemšanas atbildēt uz to, nepieciešamības gadījumā pieprasot papildus informāciju, piemēram, identifikācijas datus, lai nekļūdīgi pārliecinātos, par datu subjekts personību.

 1. SĪKDATNES

Apmeklējot Nodibinājuma interneta vietni netiek veidotas vai saglabātas sīkdatnes “atceras”. Tiek izmatotas tikai tādas sīkdatnes, kas nodrošina mājas lapas funkcionalitāti.

 1. GLABĀŠANAS PERIODS

Personas dati tiks apstrādāti tikai tik ilgi, cik tas ir nepieciešams apstrādes mērķa izpildei. Glabāšanas periods var būt pamatots ar Nodibinājuma leģitīmajām interesēm, iekšējo dokumentāciju vai piemērojamajiem normatīvajiem aktiem (piemēram, likumiem par grāmatvedību utml.).

 1. PERSONAS DATU IEGŪŠANAS VEIDI

10.1.Nodibinājums iegūst personas datus, kad fiziska persona:

10.1.1. sniedz savu atbalstu Nodibinājumam;

10.1.2. saņem atbalstu no Nodibinājuma;

10.1.3. jautā Nodibinājumam plašāku informāciju par Nodibinājuma mērķiem, aktivitātēm u.c. veidos sazinās ar nodibinājumu;

10.1.4. piedalās Nodibinājuma aktivitātēs;

10.1.5. tiek fotografēts, filmēts Nodibinājuma aktivitāšu ietvaros;

10.1.6. raksta komentārus sociālajos tīklos;

10.2. Nodibinājums var apstrādāt personas datus, kas ir saņemti no trešajām personām (piemēram, sociālā dienesta, tuviniekiem), rīkojoties atbilstoši Regulas noteikumiem.

 1. PERSONAS DATU AIZSARDZĪBA

11.1. Nodibinājums nodrošina, pastāvīgi pārskata un uzlabo aizsardzības pasākumus, lai aizsargātu personas datus no nesankcionētas piekļuves, nejaušas nozaudēšanas, izpaušanas vai iznīcināšanas. Lai to nodrošinātu, Nodibinājums pielieto mūsdienu tehnoloģijas, tehniskas un organizatoriskas prasības, t.sk., izmantojot ugunsmūrus, nepieciešamības gadījumā arī ielaušanās atklāšanas, analīzes programatūras un pat datu šifrēšanu.

11.2. Nodibinājums rūpīgi pārbauda visus sadarbības partnerus, ar kuriem kopīgi tiek apstrādāti personas dati, kā arī izvērtē, vai sadarbības partneri (personas datu apstrādātāji) pielieto atbilstošus drošības pasākumus, lai personas datu apstrāde notiktu atbilstoši Nodibinājuma deleģējumam un normatīvo aktu prasībām.

11.3. Sadarbības partneriem nav atļauts apstrādāt personas datus saviem nolūkiem.

11.4. Nodibinājums neuzņemas atbildību par jebkādu nesankcionētu piekļuvi personas datiem un/ vai personas datu zudumu, ja tas nav atkarīgs no Nodibinājuma, piemēram, Klienta, Sadarbības partnera,  trešās personas vai paša datu subjekta vainas un/ vai nolaidības dēļ.

 1. APSTRĀDES TERITORIJA

12.1. Parasti Personas dati tiek apstrādāti Eiropas Savienībā/Eiropas Ekonomiskajā zonā (ES/EEZ), tomēr atsevišķos gadījumos tie var tikt nodoti un apstrādāti valstīs, kas neietilpst ES/EEZ, piemēram, publikācija Facebook, Instagram vai citur.

12.2 Personas datu nodošana un apstrāde ārpus ES/EEZ var notikt, ja tam ir tiesisks pamatojums, proti, lai izpildītu juridisku pienākumu, noslēgtu vai izpildītu līgumu, un ir veikti pienācīgi drošības pasākumi. Pienācīgi drošības pasākumi ir, piemēram:

– Ir noslēgta vienošanās, tai skaitā ES līguma standartklauzulas vai citi apstiprināti noteikumi, rīcības kodekss, sertifikācijas u.tml., kas ir apstiprinātas saskaņā ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu;

– ES/EEZ neietilpstošajā valstī, kurā saņēmējs atrodas, atbilstoši ES Komisijas lēmumam tiek nodrošināts pietiekams datu aizsardzības līmenis;

– Datu saņēmējs ir sertificēts atbilstoši Privātuma vairogam (attiecas uz saņēmējiem, kuri atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs).

12.3 Pēc pieprasījuma datu subjekts var saņemt sīkāku informāciju par personas datu nodošanu valstīm ārpus ES/EEZ.

 1. KONTAKTINFORMĀCIJA

13.1 Klients var sazināties ar Nodibinājumu saistībā ar jautājumiem, piekrišanas atsaukšanu, pieprasījumiem, datu subjektu tiesību izmantošanu un sūdzībām par personas datu izmantošanu.

13.2. Nodibinājuma kontaktinformācija ir pieejama tīmekļa vietnē: www.hospiss.lv, sadaļā kontakti.